Morderstwo honorowe w Mülheim an der Ruhr: 31-letnia kobieta zadźgana na śmierć przez byłego męża

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ela
urodzona: 1991
ugodzona nożem: 14 czerwca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Mülheim an der Ruhr (NRW)
Pochodzenie: Serbia
Dzieci: 3 (w chwili popełnienia zbrodni 3, 7, 9 lat)
Sprawca: jej mąż (34 lata)
14 czerwca 2022 r. w dzielnicy Styrum w Mülheim mężczyzna śmiertelnie ugodził nożem swoją żonę obok placu zabaw, na którym bawiło się troje ich dzieci. Kobieta zostaje przewieziona do szpitala, ale następnego dnia rano umiera. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu zdarzenia, a nóż skonfiskowano. Uwaga: dzieci były naocznymi świadkami zbrodni. Przypuszczalnie jest to dla nich sygnał: "Oto, co się z tobą stanie, jeśli nie będziesz przestrzegał zasad".

Rodzina nie została do tej pory zauważona, ale matka złożyła wniosek o przyznanie opieki nad dzieckiem, ponieważ ojciec nie ma pozwolenia na pobyt w Niemczech, a także nie spędzał z rodziną dozwolonego czasu na widzeniach. Prawdziwe nazwiska osób zaangażowanych w sprawę nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .