Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nadia
Urodzony : nieznany
Usiłowanie zabójstwa: 1 września 2020 r.
Miejsce zamieszkania: Rotterdam, Holandia
Dzieci: nieznane
Autor: Mohamed El M. (27 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Nadia została poważnie zraniona przez członka swojej rodziny z Vlaardingen, gdy była przetrzymywana w niewoli w domu w Rotterdamie.

W dniu 1 września Mohamed El M., lat 27, bezprawnie pozbawił ofiarę wolności, przytrzymując ją wbrew jej woli, zamykając w pokoju i zamykając drzwi wejściowe do mieszkania. Następnie zabrano jej telefon i klucze oraz nakazano pozostać na miejscach siedzących.

To właśnie wtedy rozpoczęła się przemoc, w której Mohamed otrzymał pomoc od innych osób, jak twierdzi prokuratura. Celem było odebranie życia tej kobiecie.

Dla Prokuratora ustalono, że Mohamed El M. kilkakrotnie uderzył Nadię w głowę, używając siły pięści i (płaskich) dłoni.

W końcu Nadia została zduszona w gardle, a Mohamed El M. uderzył ją sztangą i hantlami, do których przymocowane były ciężarki. Zabójstwo nie zostało dokończone.

Ze względu na udział kilku osób, ujęcie i sposób, w jaki dokonano próby zabójstwa, może to być przypadek przemocy związanej z honorem. Możliwy jest jednak również inny motyw. Prawdziwe nazwisko ofiary nie jest znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , .