Mężczyzna zabija teściową nożem przed jej domem w Essen

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dilek
urodzony: 1973
zasztyletowany na śmierć: 25 stycznia 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Essen
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: co najmniej 1 dorosła córka
Sprawca: jej zięć (34 lata w chwili popełnienia przestępstwa)
Turek nie może pogodzić się z rozwodem swojej żony i 25 stycznia 2023 roku napada na jej matkę przed jej domem w Essen. Gdy rano wychodzi z domu, dźga ją nożem. Zostaje przewieziona do szpitala i umiera. Sprawca zostaje zatrzymany na miejscu zdarzenia; nóż zostaje skonfiskowany. W wyniku przestępstwa ranny zostaje również niezaangażowany świadek.

Sprawca nie mieszka w Essen i ma dwoje nieletnich dzieci z córką ofiary.

Początkowo wielokrotnie podawano, że sprawca jest Niemcem. Jest jednak mało prawdopodobne, aby ktoś identyfikujący się wyłącznie jako Niemiec zasztyletował na ulicy swoją teściową z powodu nieporozumienia z małżonkiem. Dlatego możliwe jest, że sprawca ma podwójne obywatelstwo. Nazwiska osób biorących udział w zdarzeniu nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .