Mąż miał zasztyletować żonę z zazdrości w Kolonii-Nippes

Esma
Urodzony: 1986 r.
zasztyletowana na śmierć: 18 kwietnia 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Kolonia
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 syn, 1 córka (w chwili popełnienia zbrodni miały 4 i 5 lat)
Sprawca: jej mąż (41 lat)
Esma i jej mąż przyjechali do Niemiec z Syrii w 2016 roku. Esma ma 2 dzieci.

W Poniedziałek Wielkanocny 2022 r. po południu mąż zadźgał ją na śmierć w jej mieszkaniu w Kolonii-Nippes. Dzwoni na policję, funkcjonariusze znajdują ciało i aresztują mężczyznę przed domem. Dzieci zostają oddane pod opiekę agencji opieki nad dziećmi.

Później mówi się, że kobieta wolała bardziej zachodni styl życia. Przypuszczalnie taki był motyw. Mówi się też o honorze. Prawdziwe nazwiska nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .