Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ashtar
Urodzony: 1993
Usiłowanie zabójstwa: 9 lipca 2021 r.
Miejsce zamieszkania: Giessen, Niemcy
Pochodzenie: Irak
Dzieci: 3 (w chwili popełnienia zbrodni 2, 11, 13 lat)
Sprawca: jej były mąż / były chłopak (w chwili popełnienia zbrodni 34 lata)
Dnia 9 lipca 2021 roku świadek zgłasza, że kierowca BMW wypchnął kobietę z samochodu na wiejskiej drodze w pobliżu Giessen (Hesja). Śmigłowiec ratunkowy zabiera ranną kobietę do szpitala.

Irakijka uciekła z 3 wspólnych dzieci. Najstarsze z nich ma 13 lat. Prawdopodobnie matka została przymusowo wydana za mąż przez rodziców, gdy miała 14 lat. Prawdziwe nazwiska osób zamieszanych w tę sprawę nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .