Kobieta zamordowana: zarzut zabójstwa dla 41-letniego byłego męża

Dunja
urodzony: 1982
ugodzona nożem w śmierć: 19 marca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: sprawca: Serbia
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej rozwiedziony mąż (41 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Po rozwodzie w październiku 2021 roku Serb prześladuje swoją żonę. W marcu 2022 roku śledzi ją samochodem na drodze A661, w pobliżu Preungesheimer Dreieck (Frankfurt/M.). Doprowadza do zatrzymania jej samochodu na twardym poboczu, wybija szybę, otwiera drzwi i dźga ją 7 razy w górną część ciała. Kobieta umiera dzień później w szpitalu z powodu utraty krwi.

Sprawca zostaje zatrzymany na miejscu zdarzenia; znaleziony zostaje nóż. Prawdziwe nazwiska nie są znane, podobnie jak pochodzenie etniczne kobiety i czy mają dzieci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .