Indie: Ojciec zabija córkę, a matka pomaga wyrzucić ciało, bo "wyszła za mąż za mężczyznę z innej kasty

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aayushi Yadav / Aayushi Chaudhary
urodzony: 2000
zastrzelona: 17 listopada 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Badarpur, Delhi
Pochodzenie: Indie
Dzieci: brak
Sprawcy: jej ojciec Nitesh Kumar Yadav (lat 49) i matka Brajbala Yadav (lat 45)
W czwartek, 17 listopada, 21-letnia Ayushi Yadav, wciąż mieszkająca w domu, została zastrzelona dwoma kulami w klatce piersiowej przez swojego 49-letniego ojca Nitesh Kumar Yadav po kłótni o jej zeszłoroczne małżeństwo z mężczyzną z innej kasty.

Jej ciało zostało zawinięte w plastik i włożone do czerwonej walizki, a następnie porzucone w pobliżu autostrady w pobliżu miasta Mathura w północnoindyjskim stanie Uttar Pradesh.

Policja aresztowała ojca Nitesha Yadava i matkę Brajbalę Yadav kilka dni po morderstwie, po tym jak złożyli sprzeczne oświadczenia funkcjonariuszom. Postawiono im zarzuty na podstawie indyjskich paragrafów prawa 302 (kara za morderstwo) i 201 (spowodowanie zniknięcia dowodów przestępstwa lub podanie fałszywych informacji, aby chronić sprawcę).

"Brajbala Yadav może nie zastrzeliła swojej córki, ale była zaangażowana w pozbywanie się ciała i towarzyszyła mężowi w samochodzie do Mathury" - powiedział rzecznik policji.

Policja uważa, że motywem było "zabójstwo honorowe". Ojciec podobno przyznał się do zastrzelenia córki w domu. Według policji, wiedział o tym również brat ofiary.

Dziewięć dni przed 22. urodzinami ciało Aayushi Chaudhary zostało skremowane w obecności policjantów. Ayushi szkoliła się w zakresie aplikacji komputerowych w prywatnej szkole i miała nadzieję zostać inżynierem oprogramowania.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .