Historia zabójstw honorowych

Poorna Kaameshwari Sivaraj i syn Kailash Kuha Raj
Urodzony: 1984, 2017
Zamordowany: xx-09-2020
Rezydencja: Brentford (Londyn)
Pochodzenie: Malezja
Dzieci: 1
Sprawca: jej mąż Kuha Raj Sithamparanathan (42 lata)
Według policji, ojciec żył ponad dwa tygodnie z ciałami swojej żony (36) i syna (3) po tym jak dźgnął ją nożem na śmierć i udusił syna. Ich pies też został zabity.

Kuha Raj Sithamparanathan popełnił samobójstwo, kiedy policja napadła na jego dom. Był leczony przez policję i medyków za rany kłute, ale zmarł na miejscu.

Sąsiedzi mówią, że para miała problemy podczas blokady Covid-19. Twierdzą, że słyszeli, jak kobieta częściej wrzeszczała na męża, żeby wziął jego lekarstwo, a on kiedyś wyrzucił je przez okno.

"Podczas blokady bardzo często słyszałem ich kłótnie. Było tak dalej i dalej, jeden skok za drugim, był zacięty. Blokada mogła spowodować duży stres w rodzinie.

To smutne, ponieważ byli to bardzo mili ludzie, powiedział jeden z sąsiadów w brytyjskiej telewizji."

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności dramatu rodzinnego.

Jak dotąd nie jest pewne, czy chodzi o przemoc związaną z honorem, czy też nie. Czekamy na Państwa komentarze!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , .