Historia zabójstw honorowych

Wiebke O.
urodzony: 1987
uduszony: 16 maja, 2016
Rezydencja: Kolonia
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy, wykładzina: Turcja
Dzieci: 3 córki (2, 12, 13 lat)
Perpetrator: jej chłopak Yakub B. (30 lat)
Wiebke ma dwie córki z poprzedniego związku z Vito A, który jest ponad 10 lat starszy. Jeden z nich ma 13 lat, co oznaczałoby, że urodziła swoje pierwsze dziecko, gdy miała 16 lat. Ma też dwuletnią córkę z Jakubem. Obydwoje są razem od około 3 lat i mieszkają w Kolonii-Bilderstöckchen. Prowadzi to do konfliktu i przemocy, rozdziela się i znów się spotyka. Yakub jest postrzegany jako zazdrosny i kontrolujący. Jego zawód wskazuje strażnik, jej gospodyni domowa.

16 maja 2016 roku udusił Wiebke ręcznikiem herbacianym, zawinął ją w dywan i ukrył w piwnicy wspólnego mieszkania.

17 maja Yakub donosi, że jego dziewczyna zaginęła. Oficerowie pytają sąsiadów, ale nie zaglądają do piwnicy. Przyjaciele i rodzina szukają jej. W dniu 20 maja sprawca idzie na policję z prawnikiem, wskazuje, gdzie znajduje się ciało, ale oskarża byłego męża (40 lat).

Ta osoba ubiega się o opiekę nad dwiema starszymi córkami, co może być problematyczne, jeśli przemoc domowa również tutaj ma miejsce. Najmłodsza córka przychodzi do rodziny zastępczej. Później rodzice Yakuba złożą wniosek o opiekę.

We wrześniu 2016 r. rozpocznie się proces przed Sądem Okręgowym w Kolonii. Świadkowie zgłaszają przemoc domową w okresie poprzedzającym popełnienie przestępstwa. Prokurator żąda 9 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał Jakuba na 11 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci w listopadzie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .