Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Tunay Gültekin
urodzony: 1977
pchnięty nożem: 15-16 maja 2016
Rezydencja: Berlin-Mariendorf
Pochodzenie: Ofiara: Turcja; sprawca: Kongo
Dzieci: 1 syn
sprawca: jej chłopak Yve M. (39 lat)
Tunay studiował filozofię w Turcji i mieszka bez pracy w Berlinie-Mariendorf. Mieszka ze swoim chłopakiem z Konga.

10 czerwca 2016 r. mocno zdekompostowane ciało Tunay znajduje się w jej mieszkaniu w Berlinie-Mariendorf. Sąsiedzi skarżyli się na zapach, stąd przymusowe wejście do domu. Policja szacuje czas zgonu na połowę maja.

39-letni podejrzany zostaje aresztowany i wysłany na oddział psychiatryczny. Pewnie był tam już wcześniej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego zmarłej kobiety. Nikt nie rozpoznał, że imię to było kobiecym imieniem. Tylko wtedy, gdy zostanie złapany w klinice z narkotykami, oszustwo wychodzi na jaw.

Ponieważ nic nie wiadomo na temat motywu, nie jest również jasne, czy jest to zabójstwo dla honoru, czy może akt psychiatrycznego złudzenia lub narkotyków.

W lutym 2017 r. sprawa o nieumyślne spowodowanie śmierci rozpoczyna się przed sądem w Berlinie. Okazuje się, że ciało zostało "ozdobione" kamieniami, wstęgami i piórami. Głowa, lewa ręka i palec zostały odcięte. Ciało miało 30 ran kłutych w klatce piersiowej, brzuchu i dolnej części ciała. Jednak nóż nie został znaleziony. Okazuje się, że Yve jest osobą ubiegającą się o azyl z Konga, która wprowadziła się z domu dla uchodźców w pobliżu Tunay. Miała już rozwód. Nie wiadomo, jak zakończył się proces. Sprawca zostanie prawdopodobnie przyjęty na oddział psychiatryczny.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .