Historia zabójstw honorowych

Tuma
urodzony: 1973
Postrzelony: 7 listopada 2012
Rezydencja: Berlin-Kreuzberg
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 dziewczynki (10, 12 lat), 1 chłopiec (18 lat)
Perpetrator: jej mąż Attila U. (40 lat)
Tuma wychowała się w Niemczech i wyszła za mąż w wieku 20 lat za Turka z Turcji. Przyjeżdża do Niemiec, dwoje z nich ma trójkę dzieci.

Kontrowersyjnym punktem jest przeprowadzka rodziny do Turcji. Ponieważ Tuma wychowała się w Niemczech, prawdopodobnie nie chce jechać i grozi, że zatrzyma dzieci również w Niemczech.

Późnym wieczorem 7 listopada 2012 Attila strzela do swojej żony, a potem do siebie. Sąsiedzi ostrzegają policję. Tuma umiera w mieszkaniu, Attila umiera w szpitalu.

Możliwe, że troje dzieci było świadkami zbrodni. Potem uciekają do sąsiadów. Później umieszcza się je u babci.

Plotka mówi, że sprawca współczuje tureckiej nacjonalistycznej partii Szara Pantera (Grey Panther). Pracuje jako taksówkarz i chce wrócić do Kayseri, twierdzy nacjonalistów, których nazwiska często pojawiają się w związku z zabójstwami honorowymi.

Attila nie ma pozwolenia. Samobójstwo jest niezwykłe jak na zabójstwo honorowe.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .