Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Emine
urodzony: 1963
Próba zabójstwa: 13 listopada 2012
Rezydencja: Lüneburg
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 3 (8, 15, 20 lat)
Sprawca: jej rozwiedziony mąż Hasan S. (48 lat)
Emine i Hasan zaręczyli się w 1988 roku i pobrali się 1 rok później w Turcji. Kilka lat później bierze drugą żonę i prowadzi bar z przekąskami w starym centrum Lüneburga. Jego żona rozwiodła się z nim w 2009 roku, ale mieszka obok z trójką dzieci. Jednak rozwód stał się prawnie wiążący dopiero dziesięć dni przed przestępstwem, kiedy podpisał go w tureckim konsulacie w Hanowerze. 13 listopada 2012 roku Hasan atakuje swoją żonę nożem kuchennym przed barem restauracyjnym - przed 8-letnią córką. Wbija kilka razy nóż o długości 25 cm w górną część ciała jej matki.

Pasażerowie interweniują. Emine musi przejść operację ratunkową, ale nadal jest w stanie "bardzo krytycznym". Jest w śpiączce przez 9 dni i w szpitalu przez 4 tygodnie. Hasan został aresztowany. Sprawca jest znany policji z powodu przemocy domowej.

W marcu 2013 r. w sądzie rejonowym w Lüneburgu rozpocznie się proces w sprawie usiłowania zabójstwa. Werdykt jest nieznany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .