Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Tevrat Yildiz
urodzony: 1986
Zastrzelony martwy: 31 maja, 2015
Rezydencja: Duisburg
Pochodzenie: Turcja / prawdopodobnie Kurdowie
Dzieci: 1 syn
Sprawcy: Süphan i Mazlum Osmanoglu, synowie jego dziewczyny (16 i 24 lata)
Tevrat mieszka z dala od swojej żony. 31 maja 2015 r. odwiedzi swoją dziewczynę Sükrün A. (42 lata). Oba są pochodzenia tureckiego. Rozwiedziona żona Tevrat jest Bułgarką.

Dwóch mężczyzn wyważyło drzwi. Są to dwaj synowie "kochanków". Chcą przywrócić honor rodzinie i zastrzelić Tevrat. Jego "kochanka" (ich matka) została zastrzelona. Prawdopodobnie wyskakuje przez okno, ratuje się na ulicy, jest później operowana i przeżywa ciężko ranna. Mówi się, że jest ośmiokrotną matką, w tym pięcioma synami.

Ciało Tewrata pokazuje zarówno skaleczenia, jak i rany postrzałowe. Sprawcy uciekają, być może już za granicą. Prokuratura występuje o nakaz aresztowania.

Inne rozważania: Kiedy najstarszy syn ma 24 lata, sugeruje to ideę wczesnego przymusowego małżeństwa. Posiadanie 8 dzieci w wieku 42 lat wskazuje również na ściśle konserwatywne środowisko muzułmańskie. Możliwe, że ojciec ośmiorga dzieci jest w to zamieszany. Może ofiara jest przypadkową ofiarą, a matka powinna zostać zabita. Mówi się, że ojciec został deportowany i mieszka w Turcji. Możliwe, że kilka lat wcześniej policja zarejestrowała zagrożenie dla matki przez własnych synów. Mogła już być w schronisku dla kobiet.

W maju 2017 r. bracia sprawcy zostają aresztowani w Turcji. Turcja nie przekazuje żadnych podejrzanych Niemcom. Teoretycznie mogliby być tam sądzeni. Prawdopodobnie jednak tak nie jest.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .