Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Andreea O.
urodzony: 1989
zamordowany: 5 czerwca 2015 roku
Lokalizacja: Brandenburg an der Havel
Pochodzenie: Rumunia / ewentualnie Romowie
Dzieci: 1 syn, 1 córka (4 i 10 lat)
Perpetrator: jej były chłopak Viorel N. (32 lata)
Andreea sprzedaje gazetę dla bezdomnych do supermarketu w Brandenburgii nad Hawelą. Nie jest jednak bezdomna, ale ma mieszkanie (niejasne), w którym mieszka z przyjacielem Viorelem. Jej dwoje dzieci mieszka z babcią w Bacau w Rumunii. To, czy Viorel jest ojcem, jest niejasne.

Córka Andreei ma 10 lat, co oznacza, że matka dostała ją, gdy miała 16 lat. Może to być odniesienie do rodziny romskiej, na co mogłaby również wskazywać sprawa gazety dla bezdomnych. Istnieją również oznaki przemocy domowej, w tym groźby śmierci.

W kwietniu 2015 roku Andreea wyrzuca swojego chłopaka z mieszkania. Następnie śpi w namiocie na stacji. Odsiedział już 6 lat więzienia w Rumunii za usiłowanie zabójstwa. Tymczasem jest w psychiatrii i w Rumunii.

5 czerwca Viorel pójdzie do supermarketu, gdzie jego była dziewczyna sprzedaje gazetę dla bezdomnych. Poderżnął jej gardło. Personel supermarketu wzywa policję. Pracownicy budowlani aresztują sprawcę, który zostaje aresztowany na miejscu zbrodni. Andreea wykrwawia się na śmierć.

Nie ma nic na temat tego procesu.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .