Historia zabójstw honorowych

Ramia A. i nienarodzone dziecko
urodzony: 1986
dźgnięty nożem: 7 stycznia 2016
Rezydencja: Hanau
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 syn (w akcie 6 l.), była w ciąży
Sprawcy: jej bracia Mostafa i Mohammad (21 i 26 l.)

W lecie 2015 roku Ramia przybywa jako uchodźca z Syrii i mieszka z mężem Aymanem (31 lat) i 6-letnim synem w Hanau. Znowu jest w ciąży. Ojcostwo nie jest jasne.

Jeden z braci Ramia mieszka w pobliżu, drugi w schronisku dla uchodźców. Dzwonią do swojej siostry 7 stycznia 2016 roku. Mężczyzna wpuszcza ich do środka. Bracia zadźgali siostrę 12 razy. Sąsiedzi wzywają policję

Ramia wciąż żyje na klatce schodowej, ale umiera później. Bracia uciekają,

Policja początkowo przeszukała mieszkanie Mostafy i schronisko dla uchodźców bez powodzenia. W końcu dwóch mężczyzn aresztowano dzień po zbrodni na blokadach dróg w taksówce w Trewirze.

Młodszy brat został aresztowany w areszcie. Starszy brat jest oskarżony o nie udzielanie pomocy. Proces rozpoczyna się we wrześniu w sądzie rejonowym w Hanau. Mostafa przyznaje się do przestępstwa i odnosi się do honoru rodziny.

Sąsiad donosi, że para już zapukała do jego drzwi, pobita i krwawiąca. Sąsiad wepchnął je jednak z powrotem na klatkę schodową i odmówił pomocy. Można to interpretować w ten sposób, że turecka gospodyni domowa uważała, że morderstwo było sprawą rodzinną, w którą nie chciała się mieszać. Sąd zareagował ze zdumieniem.

Po przestępstwie sąd dowiedział się, że bracia wypili kawę z rodakiem. Ten ostatni załatwił syryjskiemu taksówkarzowi przewiezienie taksówkarzy do Trewiru, gdzie dostaną nowe ubrania i pieniądze na ucieczkę do Syrii. Żaden z powierników nie poinformował policji.

We wrześniu 2016 roku Mostafa zostaje skazany na 12 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Mohammad dostaje 9-miesięczny okres próbny.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .