Historia zabójstw honorowych

Ayse
urodzony: 1990
użądlony: 11 stycznia 2016
Lokalizacja: Nordenham (Oldenburg)
Pochodzenie: Irak / Jesides
Dzieci: 4
Perpetrator: jej były mąż (w akcie 30 l.)
Ayse, jej mąż i czwórka dzieci to uchodźcy z Iraku. Żyją w separacji. Ayse miała pierwszego syna, gdy miała 16 lat, co wskazuje na przymusowe małżeństwo Yezidi.

7 marca 2016 r. odwiedziła swojego byłego męża z dziećmi. W mieszkaniu przydzielonym mu jako uchodźca, wbił nożem nożem widelce, noże i nożyczki swojej byłej żonie. Sąsiedzi wzywają policję. "Idę do szpitala i tam umieram. Dzieci są w mieszkaniu w chwili popełnienia przestępstwa. Następnie są one umieszczane pod nadzorem Biura Opieki nad Młodzieżą.

Sprawca zostanie umieszczony w areszcie przedprocesowym. Jego 25-letni brat jest następnie aresztowany i "opiekował się" dziećmi podczas przestępstwa. Musieli słuchać przez 20 minut krzyków matki w pokoju obok. Dwaj bracia najpierw przybyli do Niemiec z najstarszym synem, kobieta później przybyła do Niemiec z młodszymi dziećmi.

W czerwcu 2016 r. rozpocznie się proces przed sądem w Oldenburgu. Tłumacz pomoże koordynować pracę dwóch braci. Obaj fałszywie twierdzą, że obecny był inny mężczyzna, rzekomy kochanek kobiety, i że zaatakowali głównego sprawcę.

W sali sądowej mówi się również, że sprawca powiedział swojej żonie za czyn, że to była decyzja rodziny, aby ją zabić.

W sierpniu sprawca zostaje skazany na 13 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Brat zostaje skazany na 5 lat za współudział w zabójstwie. Sprawcy apelują. Zostało to odrzucone przez Federalny Sąd Najwyższy w lutym 2017 roku.

Ayse nie jest prawdziwym imieniem kobiety. Zadowoleni bylibyśmy z wskazówek! Aby wysłać e-mail bezpośrednio do nas możesz po prostu kliknąć tutaj

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .