Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nicole G.
urodzony: 1974
dźgnięty nożem: 2 lipca 2016
Rezydencja: Emmerich (w pobliżu Kleef, NRW)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: Indie
Dzieci: 2 synów (16 i 19 lat)
sprawca: jej były chłopak Sarbjjit S. (lub Ajay S.) (30 lat)
Nicole ma dwóch synów. Jej związek z jej indyjskim przyjacielem Sarbjitem jest gwałtowny. Kilka razy sąsiedzi rodziny przychodzą jej z pomocą. W pewnym momencie Sarbjit przenosi się do Rees. W innym miejscu jego imię wskazuje Ajay. Jest w Niemczech od 2012 roku i pracuje tymczasowo jako pomocnik kuchenny w Dortmundzie.

W pierwszych godzinach 2 lipca 2016 roku, Sarbjit wchodzi do domu swojej byłej dziewczyny, wchodzi do sypialni i zadźga Nicole i jej nowego chłopaka (29 lat). Obaj są poważnie ranni i zabierani do szpitala. Nicole umiera. Jej chłopak przeżywa.

Przestępca zostaje aresztowany na miejscu zbrodni i osadzony w areszcie. Starszy syn pozostał nietknięty podczas przestępstwa, najmłodszy syn został na noc ze znajomymi i dowiedział się o przestępstwie zaledwie 2 dni później.

Proces przed sądem w Kleve rozpocznie się w grudniu 2016 roku. Świadek donosi o wcześniejszym zdarzeniu na klatce schodowej, w którym Sarbjit udusił obiema rękami najmłodszego syna oskarżonego. Szesnastolatek pomagał matce, gdy Sarbjit kopnął ją w złamaną stopę w gniewie. Sąsiad interweniował i zakończył uduszenie.

W lutym 2017 r. sprawca zostaje skazany na 8 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .