Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Fidan
urodzony: 1971
usiłowanie zabójstwa: 21 czerwca 2016
Lokalizacja: Schweinfurt
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: niejasne, prawdopodobnie nie ma wspólnego
Perpetrator: jej były mąż (58 lat)
Fidan i jej mąż przyjeżdżają do Niemiec jako bałkańscy uchodźcy i otrzymują azyl. Małżeństwo jest brutalne od 20 lat: upokorzenie, wykorzystywanie, niewolnictwo, przymusowa aborcja, bezprecedensowa męczeństwo to nazwa gry. Fidan kilkakrotnie chodziła do schroniska dla kobiet, wracała kilkakrotnie. Inaczej grozi, że zabije jej rodzinę.

Dla sprawcy, to jest drugie małżeństwo. Od pierwszego małżeństwa ma pięcioro dzieci. Czy pierwsza kobieta nadal żyje i gdzie są dzieci - oba są niejasne. Jego zawód nazywany jest mechanikiem samochodowym. Ale pracuje tylko okazjonalnie.

W czerwcu 2016 roku Fidan zawiadamia męża i otrzymuje zakaz zbliżania się. Tydzień później, 21 czerwca, zadźgał ją od tyłu osiemnastoma szwami na przystanku autobusowym w dzielnicy Schweinfurt w Bergl. Nawet gdy leżała na ziemi, utknął jej w martwym punkcie.

Jeśli sprawca uważa, że jego żona nie żyje, próbuje uciec, ale jest przytłoczony przez przechodniów. Nóż został skonfiskowany. Fidan przychodzi do szpitala i ledwo przeżywa. Zostaje w szpitalu na miesiąc.

W lutym 2017 r. rozpocznie się proces przed sądem w Schweinfurcie. Kolega z celi doniósł, że sprawca już ogłosił, że po zwolnieniu chciał zabić swoją żonę raz na zawsze.

W marcu sprawca zostaje skazany na 12 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa i złe traktowanie. W zdaniu wyraźnie wspomina się o rannym honorze jako o motywie. Kolejne wyrażenia to: niezwykła zbrodnia agresji, okrucieństwo, zimna krew. Prokuratura poprosiła o dożywotnie prewencyjne zatrzymanie, które poprawiłoby bezpieczeństwo Fidana - i bezpieczeństwo córek z pierwszego małżeństwa (jeśli są wśród pięciorga dzieci).

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , .