Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nahid N.
urodzony w 1992 r.
zamordowany: 17 maja 2020 r.
Rezydencja: Cottbus
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3 (3, 6, 10 lat)
Sprawca: jej mąż Borhan N. (32 lata w czasie przestępstwa)
W dniu 17 maja 2020 roku Afgańczyk morduje swoją żonę na ulicy publicznej w dzielnicy Cottbus w Neu Schmellwitz i robi to w ten sposób: najpierw wyrzuca ją przez okno na baldachimie. Tam ją dusi i wyrzuca na ulicę. Potem uderza ją głową o schody. Mieszkańcy wzywają policję. Matka trójki umiera na miejscu. Morderca jest aresztowany. Dzieci są umieszczane pod opieką dziecka.

W listopadzie 2020 r. rozpocznie się proces w sądzie rejonowym w Cottbusie. Motywem jest chęć rozwodu kobiety i jej zachodni styl ubierania się.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .