Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
dwoje dzieci
urodzony: 2012 i 2014
Morderstwo: 14 maja 2020
Rezydencja: Schwarzach (Bawaria)
Pochodzenie: niejasne, może Tunezja
Dzieci: one same były dziećmi
Sprawca: ich ojciec Samir A. (32 lata w czasie przestępstwa)
Powieść jest niejasna: matka (29 lat) dziewczynki i chłopca (6 i 8 lat) rozwodzi się z mężem Samirem. 14 maja 2020 roku dzieci idą odwiedzić swojego ojca. Zabija je w noc 15-go. Ktoś dzwoni na policję.

Mieszkanie Samira zostało wmuszone, znaleziono ciała dzieci. Rozpoczęto poszukiwania sprawcy. O 4:00 rano zgłasza się na policję w Straubing.

Nazwa Samir może wskazywać na pochodzenie z Afryki Północnej, być może z Tunezji. Jeśli chce się również spekulować na temat motywu, można to ewentualnie zrobić w ten sposób: Samir chce ukarać swoją żonę jak najbardziej za rozwód i wynikające z niego naruszenie honoru i zabija z tego powodu dzieci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .