Historia zabójstw honorowych

Lihya
urodzony w 1986 r. Próba morderstwa: 20 kwietnia 2019
Rezydencja: Marburg
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 2 synów, 2 córki (5, 7, 10, 13 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Sprawca: jej mąż (44 lata)
Syryjska rodzina z 4 dziećmi mieszka w mieszkaniu w Marburgu-Cyriaxweimarze. W dniu 20 kwietnia 2019 roku ojciec dźgnął nożem młodszą o 11 lat żonę w łazience. Ucieka z dziećmi. Sąsiedzi przywożą poważnie ranną kobietę do szpitala. Przechodzi nagłą operację i przeżywa.

Sprawca jest poszukiwany. Następnego dnia zostaje aresztowany w Schleswig-Holstein. Dzieci są pod opieką. Prawdziwe nazwiska nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .