Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aysha
urodzony: 1996
Próba morderstwa: 14 kwietnia 2019
Lokalizacja: Brema
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (31 lat w chwili zbrodni)
14 kwietnia 2019 roku mężczyzna dźgnął nożem w gardło żonę we wspólnym mieszkaniu w dzielnicy Neustadt w Bremie. Jest poważnie ranna i zostaje zabrana do szpitala, przechodzi operację ratunkową i przeżywa. Mężczyzna chce ją "odwiedzić" i zostaje aresztowany.

Nic innego nie jest znane, nawet nazwiska i narodowość zaangażowanych osób. To nie musi być próba zabójstwa dla honoru. Jednak "nóż w gardle" mógłby to wskazać. Można by zakładać ostrożnie: Gdyby sprawca był Niemcem, narodowość zostałaby ujawniona. Ale wszystko jest możliwe.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .