Historia zabójstw honorowych

Leyla A.
urodzony: 1994
Uduszony: 20 lipca 2014
Lokalizacja: Raunheim (w pobliżu Darmstadt)
Pochodzenie: Ofiara: Maroko; sprawca: Turcja
Dzieci: 2 (18 i 2 miesiące)
Perpetrator: jej przyjaciel Mustafa C. (30 lat)
Leyla ma 16 lat, jest maltretowana przez rodzinę marokańską i ucieka do instytucji młodzieżowej. Później szuka schronienia u Mustafy, która jest o 10 lat starsza. Jest doświadczonym mechanikiem samochodowym, ale pracuje jako kurier i pracownik magazynu. Dwoje wychodzi za mąż zgodnie z islamskimi rytuałami i ma dwoje dzieci.

20 lipca 2014 roku Leyla oskarży swojego chłopaka o przemoc domową. Mustafę usunięto z mieszkania.

Kilka godzin później wraca i ją dusi. Dzieci są w mieszkaniu w chwili popełnienia przestępstwa. Trzyma zwłoki owinięte w koce na balkonie. Cztery dni później zgłosił się na policję w towarzystwie adwokata. Ciało jest całkowicie pokryte larwami.

Imediately Mustafa jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. Jednak w maju 2015 r. zostanie skazany przez sąd okręgowy w Darmstadt na dożywotnie więzienie za morderstwo, zgodnie z żądaniem jego odpowiednika. Sędzia mówi o bezwarunkowej woli zniszczenia. Prokuratura zażądała tylko 9 lat za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , .