Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Julia C. B.
urodzony: 1980
użądlony: 10 czerwca 2016
Rezydencja: Berlin-Schöneberg
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Wykładzina: Tunezja
Dzieci: była w ciąży
Perpetrator: jej były partner Merwan B. (29 lat)
Merwan przyjedzie z Tunezji do Niemiec w 2012 r. i spotka się z siecią zdecydowanych zwolenników w dzielnicy "Czerwone Sąsiedztwo" w berlińskiej dzielnicy Tempelhof-Schöneberg. Chociaż jego wniosek o nadanie statusu uchodźcy zostaje odrzucony, z wielu stron mówi się mu, że nadal może być w stanie tu zostać. Kobieta wychodzi za niego za mąż (najpierw przez małżeństwo imama), może zarejestrować się w pubie i spędzić tam noc, kobieta utrzymuje go finansowo, przyjaciele kupują kokainę od czasu do czasu, prawnik doradza mu, jak wykorzystać ciążę na swój pobyt. Stowarzyszenie daje mu pokój i zaszczytną pracę w Refugee Welcome Scene Tempelhof. Zawód Merwana określa się mianem "elektryka w Tunezji".

Julia uczy chemii i historii w Albert-Einstein-Gymnasium w Berlinie. W Sylwestra 2015/16 roku poznaje Merwana w ciemnym pubie. Ona zachodzi w ciążę. Nie chce, żeby miała dziecko. Wdają się w bójkę, a Merwan grozi Julii nożem i groźbą "Zabiję cię". Tylko wtedy, gdy prawnik doradzi mu, że może zakwestionować deportację w czasie ciąży, chce mieć dziecko. Ale Julia chce teraz wychowywać go sama. Zbliża się deportacja Merwana.

10 czerwca 2016 roku Merwan wróci ze swoją byłą dziewczyną Vanessą (jego dziewczyną dla Julii, która kiedyś była z nim w ciąży). A jednak czai się na klatce schodowej Julii. Kiedy ona otwiera drzwi, atakuje ją nożem, który zabrał ze sobą. 7 szwów liczy się później. Sąsiedzi słyszą krzyki.

Merwan wychodzi z mieszkania, mówi sąsiadom, że byli zestresowani i wychodzi. Sąsiedzi wzywają policję i podążają za nim. Wkrótce potem zostaje aresztowany w sklepie monopolowym. Julia wykrwawia się na śmierć, lekarz daremnie próbuje uratować jej życie. Nienarodzone dziecko również umiera.

Ciało Julii zostało pochowane w Brunszwiku, gdzie chodziła do szkoły.

W styczniu 2017 r. proces rozpocznie się przed sądem w Berlinie. Oskarżenie dotyczy morderstwa i aborcji.

Stara/nowa dziewczyna również zeznaje. Jest już mężem Hindusa, który również potrzebował pozwolenia na pobyt i zapłacił Vanessie 2000 euro. Ma dziecko, ale nie jego. Ponieważ 20-letnia dziewczynka była zamężna, mogła wyjść za mąż za Merwana tylko dzięki małżeństwu imama. Poznała go, gdy był w szkole w Kreuzbergu w celu wyegzekwowania pozwolenia na pobyt.

Pisma procesowe są wciąż składane w styczniu. Prokurator wyraźnie wskazuje, jak odległe było zachowanie Refugees Welcome wobec sprawcy. Merwan został skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo i aborcję. Obrona ogłasza apelację. Vanessa jest zaręczona z innym mężczyzną.

W kontekście procesu można również zauważyć, że Merwan miał już poważne problemy z niemieckim wymiarem sprawiedliwości. Ponieważ początkowo zachowywał się jak nieletni, akta były prawdopodobnie zapieczętowane.

W sierpniu 2017 r. recenzja morderstwa zostanie odrzucona.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .