Historia zabójstw honorowych

Boban K.
urodzony: 1973
strzał: 9 czerwca, 2016
Rezydencja: Hamburg
Pochodzenie: Serbia / Romowie
Dzieci: 4
Perpetrator: Roberto F. (22 lata)
Boban należy do rodziny romskiej z Serbii i mówi się, że pracuje jako sprzedawca złomu. Jego 19-letnia córka Amanda jest zakochana w Roberto z przyjaznego klanu. Kiedy klan prosi o rękę Amandy, ojciec jest przeciwny. Wersja mówi, że chce, by jego córka najpierw ukończyła edukację. Drugim jest to, że chciał, aby jego córka wyszła za mąż za innego Serbczyka za 20.000 euro, aby mógł uzyskać pozwolenie na pobyt w Niemczech. W każdym razie, odrzucony klan uważa to za naruszenie honoru.

Wczesnym rankiem 9 czerwca 2016 roku, Boban zostaje zastrzelony z innego pojazdu w swoim samochodzie. Świadkowie wzywają karetkę. Umiera na miejscu zbrodni. Policja rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę polowanie na ludzi.

Samochód do ucieczki znaleziono 10 minut drogi od miejsca zbrodni. W dniu aresztowania aresztowanych zostaje aresztowanych 6 mężczyzn. Dom rodziny romskiej jest przeszukiwany. Rodzina ofiary jest bezpieczna.

W grudniu 2016 r. sprawa o morderstwo rozpoczyna się przed Sądem Apelacyjnym w Hamburgu. Podejrzany mówi, że kochał swoją córkę, ale nienawidził swojego ojca. Amanda zeznaje, że przeniosła się do klanu Robertos, choć ojciec był temu przeciwny. Wszystko, co musiała tam zrobić, to posprzątać i zająć się dziećmi. Jej ojciec ją uwolnił. Jednak musiała go zgłosić za napaść. Która wersja jest właściwa, której sędzia też nie może wyjaśnić.

Ponieważ klany będą wtedy przynajmniej wrogie, zgłosiły się wzajemnie do Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Według sędziego słowo "strzał w głowę" jest używane w wielu deklaracjach. Roberto zostaje skazany na dożywotnie więzienie w styczniu 2017 roku. 21-letni kuzyn Jovan, który wiedział o planie morderstwa, dostaje 3 lata. Zoran (27), który wyrzucił broń wraz z odpadami organicznymi, dostaje 2 lata i 6 miesięcy.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .