Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Hassan
urodzony: niejasny
Próba zabójstwa: lato 2019
Rezydencja: Mannheim
Pochodzenie: Jordan
Dzieci: niejasne
Sprawca: przyrodni brat (połowa 20. roku życia) swojej byłej dziewczyny
W lecie 2019 roku Jordańczyk wysyła zdjęcia swojej dziewczyny do rodziny w Jordanii. Na zdjęciach kobieta nie jest zawoalowana. Ma dwójkę małych dzieci z byłym mężem, z którymi może się później znów spotkać.

Jego przyrodni brat, który mieszka w Rüsselsheim, bierze pod uwagę zdjęcia odsłoniła matkę jako atak na honor rodziny. Postanawia zabić nadawcę, aby przywrócić mu honor. Spotykają się na parkingu, gdzie dźga go nożem do dywanu. Siada na nim i uderza w kamień na czaszce. Hassan przechodzi później operację ratunkową i przeżywa.

W marcu 2020 roku w Sądzie Okręgowym w Mannheim rozpocznie się proces w sprawie usiłowania zabójstwa i wyrządzenia niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Ofiara i przyrodni siostra będą pochodzić z Bliskiego Wschodu. Może to Palestyńczycy z Jordanii. Prawdziwe nazwiska nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .