Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Gezime i jej chłopak
urodzony: 1997
usiłowanie zabójstwa: 4 grudnia 2016
Lokalizacja: Ditzingen / Kornwestheim (Badenia-Wirtembergia)
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: brak
Perpetrator: jej ojciec (46 lat)
Wiele lat przed zbrodniami Agim przyjeżdża z żoną i trójką dzieci z Kosowa do Ditzingen w Badenii-Wirtembergii. W pewnym momencie wszyscy nabywają obywatelstwo niemieckie. Na pierwszy rzut oka rodzina prowadzi zintegrowane życie.

Prawdopodobnie nie odnosi się to do woli córki, by żyć własnym życiem. Ojciec nadzoruje ją, gdy wprowadza się do własnego mieszkania w Kornwestheim. Na sali sądowej córka mówiła później o prześladowaniu.

4 grudnia 2016 r. Agim znów czai się przed mieszkaniem swojej córki. Wychodzi z mieszkania ze swoim 28-letnim chłopakiem i wsiada do jego samochodu. Ojciec otwiera drzwi i strzela córce w twarz. Strzela osiem razy, ale ona ucieka ciężko ranna. Jej chłopak też został postrzelony.

Sprawca oddał się w ręce policji. W niewoli odwiedza go żona i dwóch synów, co może być postrzegane jako znak solidarności.

W czerwcu 2017 r. rozpocznie się proces w sądzie w Stuttgarcie w sprawie dwóch usiłowań zabójstwa. Według prokuratury Agim chciał ukarać swoją córkę za jej niemoralny styl życia i naruszenie honoru rodzinnego. Istnieje już zakaz zbliżania się z powodu wcześniejszych ataków. W lipcu sprawca zostaje skazany na 11 lat i 6 miesięcy więzienia. Sędzia podkreśla, że nie ma nawet wglądu ani żalu. Dokładne nazwiska osób, których to dotyczy, nie są znane.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , , .