Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yeter P.
urodzony: 1982 r.
spalone i pchnięte nożem: 5 grudnia 2016 r.
Rezydencja: Berlin
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie
Dzieci: 5
Perpetrator: jej mąż Mehmet P. (43 lata)
Mehmet przyjechał do Niemiec na początku lat 90-tych. Pracuje w budownictwie. W 1999 roku rodzice poślubili go z 10-letnią młodszą siostrzenicą, prawdopodobnie importowaną panną młodą. Dwoje ma pięcioro dzieci. Mehmet ma obywatelstwo niemieckie i tureckie.

5 grudnia 2016 r. Mehmet wylewa żonie gorącą wodę we wspólnym mieszkaniu w Berlinie-Gesundbrunnen i zadaje jej 17 ciosów. Informuje sąsiadów i ucieka. Yeter przychodzi do szpitala. Ona jest martwa jak mózg, 10 dni później maszyny są wyłączone. Dzień wcześniej Mehmet poddał się policji.

W sierpniu 2017 r. rozpocznie się proces przed sądem w Berlinie. Wspomnianym motywem jest to, że Yeter chciała opuścić dom sama, czego Mehmet - po ponad 25 latach w Niemczech - nadal zabrania jej robić. Odmówiła też kompletnej zasłony dla swojej córki. Lata przemocy psychicznej i fizycznej determinowałyby małżeństwo. Mehmet był fundamentalistą i dużo czytał w Koranie. Mówi się, że pojawił się u dwóch najdroższych prawników w Berlinie. Ma również proces przetłumaczony przez tłumacza.

Mehmet nie ma kartoteki karnej, ale został oskarżony o napaść na swoją żonę. Również znęcanie się nad dziećmi byłoby znane w Biurze Opieki nad Młodzieżą.

Po morderstwie, 5 dzieci mieszka z bratem podejrzanego w Turcji, czyli w rodzinie mordercy. Oczywiste jest, że zostali oni zabrani ze szkoły i znanego im otoczenia.

W marcu 2018 r. sprawca zostaje skazany na 9 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Uważał, że jego żona jest jego własnością. Wybuchł długi okres nagromadzonego napięcia, według werdyktu.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .