Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Enisa
urodzony: 1995 r.
Próba morderstwa: 30 marca 2019
Lokalizacja: Maulbronn / Mühlacker (niedaleko Stuttgartu)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: co najmniej 1 córka (w tym czasie 7 lat)
Sprawca: jej mąż (37 lat)
Prawdopodobnie w wieku 16 lat, Enisa jest zmuszona poślubić 29-letniego Syryjczyka. Oboje mają córkę. Od wiosny 2018 roku rodzina jest w Niemczech. Mieszkają w Maulbronn koło Mühlacker w Badenii-Wirtembergii w "Haus Schmie", który jest wykorzystywany jako miejsce zamieszkania dla uchodźców.

W dniu 30 marca 2019 roku doszło do sporu, /w którym mężczyzna uderza w żonę i próbuje wyrzucić żonę i córkę przez okno. Policja aresztuje bardzo agresywnego sprawcę.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .