Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dilek T.
urodzony: 1983
dźgnięty nożem: 31 maja 2011 r.
Rezydencja: Berlin
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 synów
Sprawca: jej chłopak/ex-chłopak Kadir B. (38 lat)
Dilek dorastał w Braunschweigu i ma turecki paszport. Wyszła za mąż, gdy miała 17 lat, zaszła w ciążę, rozwiodła się i przeniosła do Berlina. Tu ma swojego drugiego syna. Dilek pracuje jako sprzątaczka w supermarkecie i z pomocą agencji zatrudnienia otrzymuje dyplom ukończenia szkoły średniej (lub planuje to zrobić).

Jego przyjaciel Kadir dorastał w Niemczech i Stambule, mieszka w Hartz IV i jest karany. Czasami mieszka z Dilekiem jako druga żona. Jest również żonaty z inną Turczynką i ma dwoje dzieci. Ten związek jest również agresywny, dopóki żona go nie opuści.

Dilek kilkakrotnie donosi na Kadira za przemoc domową, ale potem nie zgłasza się na policję. Zachowanie, nie rzadko spotykane w okresie poprzedzającym morderstwo honorowe. Nawet w obecności świadków, Kadir grozi zabiciem Dileka, jeśli go opuści. Areszt Dileka został odwołany. Starszy syn idzie do ojca, młodszy do domu zastępczego.

Chociaż Kadir nie może zbliżyć się do swojej byłej dziewczyny, odwiezie ją do pracy 31 maja 2011 roku, czeka w samochodzie i odwiezie ją z powrotem do jej mieszkania w Berlinie Lichtenrade. Jasne, że chce ją sprawdzić, ale ona współpracuje w jego zachowaniu. Wracając do mieszkania, dźga ją nożem.

Potem Kadir zwraca się na policję. W każdym razie, musiałby odbyć karę więzienia kilka dni później. On nosi cholerne narzędzie zbrodni w Koranie. Lekarz pogotowia znajduje umierającą kobietę na materacu w salonie. Wykrwawia się na śmierć i jest pochowana w Stambule. Ojciec Dileka ubiega się o opiekę nad tymi dwoma synami.

W styczniu 2012 roku rozpocznie się proces przed sądem w Berlinie. W marcu Kadir zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , .