Historia zabójstw honorowych

Amar i jego brat
urodzony: 2002
Próba morderstwa: 18 października 2019 roku
Rezydencja: Lehrte / Ahlten koło Hannoveru
Pochodzenie: Sprawca: Kurde, ofiara: Indie
Dzieci: nie
Sprawca: brat (18 lat w chwili zbrodni) swojej dziewczyny
18-letni Kurd nie akceptuje tego, że jego siostra ma chłopaka z Indii. Chociaż on, Kurd, ma niemiecki paszport. Indyjska rodzina mieszka w Lehrte koło Hanoweru.

18 października 2019 roku Kurd wezwał 15 osób z jego klanu do pobicia Amara. Amar przychodzi z bratem w tym samym wieku (brat bliźniak?) na stację S-Bahn Ahlten koło Hanoweru.

Klan kurdyjski bije braci i wrzuca ich na tory kolejowe. Poważnie ranni, zabierają ich do szpitala. To może być postrzegane jako masowa bójka lub próba zabójstwa honorowego. Prawdziwe nazwiska tych, których to dotyczy, nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .