Historia zabójstw honorowych

Leila
urodzony: 1996
usiłowanie zabójstwa: 5 grudnia 2016
Lokalizacja: Weil im Schönbuch (w pobliżu Stuttgartu)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 2 córki (1 i 4 lata)
Perpetrator: jej mąż (30 lat)
W wieku 13 lat Leila wyszła za mąż przez rodziców za mężczyznę, który jest około 10 lat starszy za stawkę 1500 euro. Małżeństwo jest gwałtowne.

W lutym 2016 roku przyjadą do Niemiec z małą córeczką. Później Leila poda ekonomiczne powody "lotu". Urodziła się kolejna córka.

Leila ma 21 lat i mieszka w schronisku dla uchodźców w Weil im Schönbuch (powiat Böblingen). W dniu 5 grudnia 2017 roku jej mąż wbił nóż w śpiącą żonę 13 razy. Ona krzyczy o pomoc, sąsiedzi wzywają pracowników pomocy. Leila zostaje przewieziona do kliniki helikopterem ratunkowym, przechodzi operację ratunkową i przeżywa tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Po przestępstwie sprawca wyskakuje przez okno, ucieka i zostaje aresztowany w Böblingen. Dzieci są pod opieką Biura Opieki nad Młodzieżą.

W sierpniu Sąd Okręgowy w Stuttgarcie skazał sprawcę na 11 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała. Powodem podanym przez sędziego dla łagodnego wyroku jest to, że sprawca czuje się ranny na swoją cześć.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .