Historia zabójstw honorowych

Susa
urodzony: 1987
usiłowanie zabójstwa: 14-15 sierpnia 2015
Lokalizacja: Bielefeld / Bonn
Pochodzenie: Irak / Kurdowie
Dzieci: brak
Sprawcy: jej bracia (w wieku 37 i 44 lat)
28-letnia Susa ma chłopaka, z którym chce się ożenić. Ma 33 lata i prawdopodobnie ma córkę z pierwszego małżeństwa. Susa również była już wcześniej rozwiedziona. Możliwe, że jej pierwsze małżeństwo było małżeństwem wymuszonym. Jej rodzina pochodzi z Iraku.

Bracia Susa mieszkają w Bonn-Sank Augustin i w Holandii i nie zgadzają się na ślub. U chorego brata w Bonn-Oberkassel bracia spotykają się z Susą 14 sierpnia 2015 roku i pukają ją nieprzytomną. Grożą jej zabiciem, bo jej wesele jest ciężarem dla honoru rodziny.

Inny starszy brat interweniuje. W końcu on i Susa zostają przyjęci do szpitala. Tego samego wieczoru bracia są aresztowani. Możliwe, że noc zbrodni była nocą przed planowanym ślubem muzułmanów.

W październiku 2015 r. rozpocznie się proces o usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała w Sądzie Rejonowym w Bonn. Młodszy brat nie wypowiada się w sądzie na temat zbrodni.

Sędzia mówi: "Każda kobieta może wybrać mężczyznę, którego chce. Bracia też muszą to zaakceptować. Nie możesz na to reagować przemocą." Niemniej jednak, sąd orzekł przeciwko wyrządzeniu poważnego uszczerbku na zdrowiu. Obydwaj bracia otrzymali dwa i półroczne wyroki w zawieszeniu. W rezultacie, siostra nadal była narażona na niebezpieczeństwo.

Susa nie jest prawdziwym imieniem kobiety.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .