Dziesięciomiesięczna matka pobita na śmierć na oczach dzieci przez męża w Berlinie

Nigina
Wiek: 45 lat
Pobita na śmierć: 30 czerwca 2024 r.
Miejsce zamieszkania: Berlin, Niemcy
Pochodzenie: Tadżykistan
Dzieci: 10
Sprawca: jej mąż
Nigina wraz z rodziną uciekła z Tadżykistanu, azjatyckiej republiki islamskiej będącej niegdyś częścią Związku Radzieckiego, i przez kilka lat mieszkała w Niemczech w mieszkaniu w berlińskiej dzielnicy Tempelhof. 45-letnia Nigina miała 10 dzieci, z których pięcioro mieszkało w domu, a pięcioro miało własne mieszkania.

29 czerwca pięcioro dzieci mieszkających poza domem było w odwiedzinach. W nocy z soboty na niedzielę Nigina została rzekomo pobita na śmierć przez męża na oczach dzieci.

Policja została wezwana do kompleksu apartamentów przy Parkstraße około 3 nad ranem. Funkcjonariusze stwierdzili, że Nigina miała poważne obrażenia głowy i padła ofiarą brutalnego przestępstwa. Mąż został aresztowany i zabrany na komisariat policji w celu przesłuchania.

Służby ratunkowe zajęły się 10 dziećmi (w wieku od 1 do 24 lat) i przeniosły je oraz dwa zwierzęta domowe w inne miejsce. Nigina nie jest prawdziwym imieniem kobiety.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .