Dwie dziewczynki w Afganistanie zastrzelone przez ojca z powodu wirusowego wideo na TikTok

caret-down caret-up caret-left caret-right
2 dziewczynki
urodzone: -
zastrzelone: -
Miejsce zamieszkania: Afganistan
Pochodzenie: -
Dzieci: brak
Sprawca: ich ojciec
Dwie dziewczynki chcą coś kupić w sklepie z akcesoriami w Afganistanie, ale nie mają pieniędzy. Właściciel sklepu chce im dać to, czego chcą, w zamian za pewne usługi. Jego zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu sklepu.

Film, na którym znęcał się nad dziewczynami, został umieszczony w serwisie TikTok i był oglądany przez wiele osób. Filmik zobaczył także ojciec dziewczynek, który następnie zastrzelił swoje córki.

Właściciel sklepu został podobno ścięty przez rozwścieczonych ludzi. Nie wiadomo nic więcej. Będziemy wdzięczni za wskazówki dotyczące tej sprawy!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .