Historia zabójstw honorowych

Esma
Urodzony: 2000
Próba zabójstwa: 22 sierpnia 2021 r.
Miejsce zamieszkania: Kamen (NRW)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 2
Sprawca: jej brat Abdullah A. (18 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Można powiedzieć, że ta próba zabójstwa to "w ogóle nie jest poważna próba zabójstwa", bo nie ma ciężko rannej ofiary. Fakty: Syryjczyk ma 6 dzieci, w tym syna Abdullaha i córkę, która wyszła za mąż za Syryjczyka w Syrii, który nosi chustę na głowie i ma 2 dzieci w wieku 21 lat.

Abdullah w sierpniu idzie za siostrą. Kłótnia trwa do następnego dnia. Abdullah rzuca się na nią z ostrym narzędziem kuchennym. Ona ucieka z domu, on biegnie za nią z "kornikiem". W zasadzie inny brat wchodzi mu w drogę, a siostra wzywa policję.

Policjanci zatrzymują Abdullaha, który powtarza swoją groźbę zabójstwa. Nakaz aresztowania dotyczy więc usiłowania zabójstwa. Abdullah opowiada sędziemu o swoim wizerunku kobiet. Jest on, jak donoszą media, "niezgodny z zachodnimi wartościami". Esma nie jest prawdziwym imieniem ofiary.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , .