Oskarżenie informuje R. Geissen za pośrednictwem mediów, że kontynuują przeciwko niemu oszczerczą sprawę N. Achikzei

Narges Achikzei, która została podpalona, i jej chłopak mieli gwałtowny konflikt z 32-letnim byłym pracodawcą kobiety w Utrechcie. Rodzina jest związana z oszukańczymi praktykami. W każdym razie zostały one oskarżone przez rannego. Sam został wezwany do sądu tydzień po morderstwie pożarowym w związku ze zniesławieniem. Od dłuższego czasu mówi się, że wysyłał e-maile do kobiety - byłej robotnicy - i uszkodził jej honor i dobre imię.

Jest bardzo prawdopodobne, że ten konflikt odegrał rolę w okrutnej śmierci. Prokuratura nigdy nie chce odpowiadać na pytania dotyczące treści konfliktu prawnego. Oczywiste jest, że konflikt wywarł ogromną presję na Achikzei i inne zaangażowane strony.

Gazety: Algemeen Dagblad
Sekcja: BIBU
Data: 09.12.2009 r.
Polska bierze pod uwagę zabójstwo honorowe – Kobieta (23) podpalona
ŁĄCZNIE
ZEIST Policja w Utrechcie zebrała 25-osobowy zespół dochodzeniowo-śledczy w celu rozwiązania problemu zabójstwa 23-letniej kobiety z Zeist. Zmarła w poniedziałek wieczorem po tym, jak została podpalona. BART LAURET

PEŁNY TEKST:
W tej sprawie nie dokonano żadnych aresztowań. Policja początkowo myślała o samobójstwie, ale teraz ma wszystkie możliwości, w tym możliwość honorowego zabijania. Dzień po straszliwej śmierci w galerii, gdzie kobieta i jej narzeczona mieszkali w formie specjalnego materiału gaśniczego i zapachu, są tylko milczący świadkowie. Dziś rano sąsiadka Joyce Bierstekers weszła po schodach z 12. piętra. Powietrze nadal wisi w windzie. Był też wybuch, a przynajmniej głośny huk. Co to było, nie wiem.

Bierstekers był na dole, kiedy to się stało. Jej sąsiadka była pierwsza z płonącą kobietą, która głośno zawołała o pomoc w galerii. Zgasiła płomienie rzucając płaszczem na kobietę i wezwała innych mieszkańców galerii, aby utrzymać kobietę w stanie mokrym.

Ofiara pochodzi z Afganistanu i według ludzi z mieszkania ma się pobrać. Mówi się, że małżeństwo zostało już zawarte zgodnie z prawem islamskim. Wyjaśniałoby to również, dlaczego kobieta i mężczyzna żyli razem, nie będąc w związku małżeńskim.

Według rzecznika Alinga, policja bierze pod uwagę “wszystko” w śledztwie, w tym ewentualne honorowe zabójstwo.

Rodzina jest również kojarzona z oszukańczymi praktykami. W każdym razie, strona poszkodowana złożyła przeciwko nim skargę. Sam został wezwany do stawienia się w sądzie w przyszłym tygodniu w związku ze zniesławieniem. Od dłuższego czasu mówi się, że zaatakował kobietę – byłego robotnika – e-mailem i zniszczył jej honor i dobre imię.

Gazety: AD/Utrechts Nieuwsblad
Strona 19
Data: 10.12.2009 r.
23-letnia Narges możliwa ofiara bomby przeciwpożarowej – Zakłócenia po morderstwie pożarowym
ZEIST – 23-letni Narges Achikzei, który zmarł w poniedziałek wieczorem w Zeist, mógł być ofiarą ataku z bombą ogniową. Kobieta była sama w domu, gdy ktoś zadzwonił na dół, aby dostarczyć przesyłkę. BART LAURET

Zabrała paczkę do swojego mieszkania na 12 piętrze. Kilka źródeł potwierdza, że usłyszeli głośny huk, zanim w galerii znaleziono płonącą kobietę. W interesie śledztwa policja nie chce potwierdzić tego wykładu.

Achikzei, która została podpalona, i jej chłopak mieli ostry konflikt z 32-letnim byłym pracodawcą kobiety w Utrechcie.

Policja włączyła tę sprawę do śledztwa, ale także utrzymała inne możliwości, takie jak honorowe zabójstwo. Policja nie chce potwierdzić, czy mężczyzna został już wysłuchany. Ale chcielibyśmy porozmawiać ze wszystkimi, którzy są spokrewnieni z tą kobietą” – mówi rzecznik policji Aling.

Młoda kobieta, pochodząca z Afganistanu, zmarła w poniedziałek z powodu poważnych oparzeń. Początkowo rozważano samobójstwo, ale wkrótce pojawiły się oznaki przestępstwa.

Palący motyw Zeista niejasny – Zabita kobieta w sprzeczności z byłym szefem od miesięcy
ZEIST – Śmierć 23-letniej Narges Achikzei w Zeist doprowadziła do wstrząsających reakcji osób zaangażowanych w tę sprawę oraz w mieszkaniu, w którym mieszkała ze swoim chłopakiem. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie z 25-osobowym zespołem detektywistycznym. BART LAURET

Kobieta podpalona była w sprzeczności ze swoim byłym pracodawcą od miesięcy. Mężczyzna oskarżył również jej siostrę, przyjaciółkę i prawnika o oszustwa i groźby w licznych publikacjach.

Nie jest pewne, czy ten konflikt doprowadził do straszliwej śmierci. Prokuratura nie chce odpowiadać na pytania, ponieważ sprawa jest w toku dochodzenia. Policja weźmie pod uwagę komplikacje, które Achikzei zaangażował się w dochodzenie. Ale według rzecznika Alinga nadal nie ma nic do powiedzenia na temat motywu. Żaden podejrzany nie został jeszcze aresztowany.

Ale jest jasne, że konflikt wywarł dużą presję na Achikzei i innych zaangażowanych. Achikzei miał roczny kontrakt z firmą 32-letniego Utrechtera. Jej siostra odbyła tam staż. Pierwsze miesiące minęły bez przeszkód. Jednak w maju 2008 r. stosunek pracy nie powiódł się. W poprzednim okresie Achikzei zaczęła mieszkać z mężczyzną z Afganistanu, tak jak ona. Pracodawca miał z tym problem, ponieważ, jak pisze na wielu forach internetowych, mężczyzna ten wywarł duży wpływ na młodą kobietę. Nagle musiała chodzić w ubraniach przykrywających i nie stosować się już do bezpośrednich poleceń szefa. Działał również przeciwko “nielegalnemu” muzułmańskiemu małżeństwu kobiety i jej chłopaka.

Były pracodawca, który urodził się w Holandii, również został nawrócony na islam, ale jest przeciwny salafizmowi, ruchowi fundamentalistycznemu w islamie, któremu przypisuje Achikzei. W setkach e-maili sprawa została przesunięta dalej i dalej na skraj. W dniu 7 maja 2008 r. doprowadziło to do natychmiastowego zwolnienia z pracy, ponieważ według byłego pracodawcy grożono mu śmiercią.

Sprawa nie pozwoliła mu odejść. W ślad za tym poszły liczne telefony, e-maile i publikacje. Utrechter oskarżył ją i rodzinę jej chłopaka o oszustwo. Achikzei, jej siostra i prawnik, pan Peter Ruijzendaal z Zeist, który również został zniesławiony, w końcu złożył skargę o zniesławienie i zniesławienie. Mężczyzna został już wezwany do zaprzestania wydawania publikacji na krótki czas, pod groźbą grzywny.

BANKRUCTWO
Achikzei i jej siostra złożyli również wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w Sądzie w Utrechcie, ponieważ nadal byli winni swoje wynagrodzenie. Sąd ogłosił upadłość 1 września. W kulminacyjnym momencie były pracodawca musiałby stawić się przed sędzią policji w przyszły wtorek z powodu zniesławienia Achikzei. Nie wiadomo jeszcze, czy sprawa ta będzie miała miejsce.

Prawnik Ruijzendaal z Zeist był w szoku. Niewiarygodne. To wszystko jest wciąż takie nierealne. Miałem jakiś kontakt z rodziną. Szok tam jest ogromny.””’. Według niego, kobieta była bardzo miłą osobą. Nigdy nie zauważyłem, że coś może być nie tak. ”

Kurator firmy, pan J. Dingemans, również jest poszkodowany. Zdarza mi się, że mówi się mi, że mężczyzna nie przebywa już w swoim ostatnim miejscu zamieszkania.

Gazeta: AD/Utrechts Nieuwsblad
Strona 18
Data: 14.12.2009 r.
Krótkie wiadomości
ZEIST –
Odroczenie oszczerczej sprawy zabitych Narges Achikzei
Odroczenie oszczerczej sprawy zabitych Narges Achikzei
Sprawa karna przeciwko 32-letniemu R.G. z Utrechtu za prześladowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej i pomówienie przeciwko 23-letniemu Narges Achikzei została przełożona. Sprawa była na jutro w toku. Młoda kobieta z Zeist została zabita w poniedziałek, ponieważ została podpalona. Związek pomiędzy tymi dwoma sprawami jest badany przez zespół detektywistyczny, podobnie jak wszystkie inne możliwe motywy. Żaden podejrzany nie został jeszcze aresztowany w tej sprawie. Według prokuratury sprawa przeciwko G. była kontynuowana w celu przeprowadzenia dalszego dochodzenia. Nawet gdyby poszkodowany nie umarł w tej sprawie, poprosilibyśmy o odroczenie” – mówi rzecznik prokuratury Hallebeek. Istnieje raport z okresu próbnego, ale potrzebne są badania psychologiczne lub psychiatryczne. G. jest byłym pracodawcą kobiety i jej siostry. Od miesięcy toczyła się kłótnia.

Gazeta: AD/Amersfoortse Courant
Strona 22
Data: 15.12.2009 r.
“Sprawca też poparzył się ranny.
ZEIST – Policja podejrzewa, że sprawca podpalenia 23-letniego Nargesa Achikzei, w zeszły poniedziałek, został ranny. Według rzecznika policji Alinga, ta szansa jest znaczna, biorąc pod uwagę intensywność pożaru. Opieramy się na badaniach technicznych.

Wczoraj po południu i wieczorem policja przeprowadziła dużą ankietę wśród pasażerów w mieszkaniu przy Vollenhove Avenue w Zeist.

Achikzei był pochodzenia afgańskiego. Sprawa wzbudziła zatem wiele emocji w społeczności afgańskiej. Na różnych forach w Internecie jest wiele spekulacji na temat przyczyny morderstwa z powodu pożaru. Policja nie dokonała jeszcze żadnych aresztowań i nie otworzyła wszystkich możliwości. Policja nie chce powiedzieć, czy w przestępstwo zaangażowanych jest więcej sprawców. Jeśli chodzi konkretnie o wydarzenie w galerii, mówimy o jednym sprawcy.

Kobieta miała poślubić swojego chłopaka, również pochodzenia afgańskiego. Islamskie małżeństwo miało już miejsce wcześniej. Achikzei od miesięcy była zaangażowana z siostrą w legalną walkę z byłym pracodawcą. W wielu krótkich postępowaniach 32-letnia Utrechter otrzymała rozkaz zaprzestania prześladowania Achikzei za pomocą poczty elektronicznej oraz zaszkodzenia jej honoru i reputacji, pod groźbą kary pieniężnej. Kobiety złożyły również wniosek o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa w celu dochodzenia zaległych wynagrodzeń i pobrania kary pieniężnej. Zostało to ogłoszone przez sąd 1 września.

Gazeta: AD/Amersfoortse Courant
Strona 25
Data: 08/01/2010
ZEIST – Podejrzany o ‘morderstwo z powodu pożaru’ jest kobietą
Policja podejrzewa nieznaną jeszcze kobietę o udział w śmierci 23-letniej Narges Achikzei z Zeist. Zginęła 8 grudnia, kiedy została podpalona w galerii swojego mieszkania na Laan van Vollenhove.

Policja podejrzewa również, że oskarżony nie działał sam. A według rzecznika Thomasa Alinga z policji, prawdopodobnie miała poparzenia. Mamy nadzieję, że pojawią się ewentualni świadkowie.”

Policja opublikowała bardzo krótki opis. Mówi się, że jest to kobieta o długości około 1,60 metra z ciemnymi włosami. Policja nie chce ujawniać więcej w interesie dochodzenia.

Sprawa została omówiona 26 stycznia w policyjnym programie telewizyjnym. Nie jest jeszcze jasne, czy obrazy z kamer będą wykorzystywane. Na werandach mieszkań na Laan van Vollenhove znajduje się monitoring z kamerą. Prawdopodobnie zostanie nakręcony film rekonstrukcyjny. Policja wciąż ma zespół 25 detektywów w tej sprawie.

W dochodzeniu w sprawie podpalenia kobiety w Zeist, policja nadal ma wszystkie opcje otwarte. Od całkowicie wymkniętego spod kontroli konfliktu z byłym pracodawcą ofiary do ewentualnego honorowego zabójstwa.

Ofiara, która uległa poparzeniom, miała wyjść za mąż za mężczyznę, również z Afganistanu, z którym mieszkała przez jakiś czas.

Ze swoim byłym pracodawcą, kobieta i jej młodsza siostra stoczyli legalną walkę o zaległe wynagrodzenie i pobranie kary pieniężnej nałożonej w postępowaniu przyspieszonym.

Grzywna ta została nałożona na byłego pracodawcę za nieusuwanie wszelkiego rodzaju oskarżeń w Internecie przeciwko kobiecie, jej chłopakowi i siostrze.

Wystąpiła również sprawa karna przeciwko człowiekowi za śledzenie go e-mailem oraz naruszenie honoru i dobrego imienia ofiary. Proces ten został tymczasowo aresztowany na wniosek prokuratury. Prokurator uważa, że najpierw należy przeprowadzić dalsze dochodzenie.

Posted in Chronologia, Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , .