Kobieta zadźgana na śmierć przez prześladującego ją byłego męża

Milena G.
urodzona: 1994 r.
ugodzona śmiercią: 29/30 października 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Stadtallendorf (koło Marburga)
Pochodzenie: sprawca: Azerbejdżan
Dzieci: 1 syn (w chwili popełnienia zbrodni miał 2 lata)
Sprawca: Catalin Romolus B. (33 lata w chwili popełnienia zbrodni)
Milena studiuje prawo i pracuje w biurze podatkowym. Podczas wakacji w Turcji poznaje Givamiego. Biorą ślub i mają syna. W styczniu 2022 roku rozwodzi się. Givami zaczyna ją prześladować. Niektóre incydenty zostają zarejestrowane. Policja przeprowadza ocenę zagrożenia i przygotowywany jest pozew.

29 października 2022 roku Milena spotyka w nocnym klubie swojego rozwiedzionego męża. On chce z nią porozmawiać, ona odmawia, mężczyzna wychodzi z dyskoteki i czeka na Milenę pod drzwiami wejściowymi. Około godziny 3 wraca do domu taksówką. On zadaje jej 41 ran nożem na śmierć. Następnie dzwoni na policję. Syn jedzie do swojej babci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .