Historia zabójstw honorowych

Vivien K.
urodzony: 1994
Próba zabójstwa: 24 marca 2018
Miejsce zamieszkania: Burgwedel (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Ofiary: Niemcy; sprawcy: Syria/Palestyńczycy
Dzieci: brak
Sprawca: Abdullah A. (w akcie 17 l.)
Próba zabójstwa nie powinna najpierw pojawić się w tym archiwum. Ofiara jest przypadkową ofiarą, więc nie ma motywu honorowego, przynajmniej nie w klasycznym sensie.

Niemniej jednak sprawca później stwierdza, że motywem zbrodni jest honor. W związku z tym tak czy owak, tak czy owak, przyjmujemy to do wiadomości. Sprawcami są 3 młodzi Palestyńczycy, którzy przybyli do Niemiec z Syrii w 2013 roku.

24 marca 2018 roku kasjer Vivien i jej przyjaciel Domenic (25 lat) pójdą na zakupy. To przychodzi do wspinaczki z 2 młodych Syryjczyków (13 i 14 lat). Przynoszą 17-letni Abdullah do wzmocnienia. Wbija nóż w żołądek Viviena. Domenic dzwoni do karetki pogotowia. Vivien przeżywa dzięki operacji ratunkowej, leży kilka dni w sztucznej śpiączce.

Po pierwsze, ładowanie jest "tylko" ataku i baterii. Podobno sprawca wycofał się z próby zabicia podczas przestępstwa. Później zmienia się oskarżenie o próbę zabójstwa. Według opinii lekarza, sprawca zrobił wszystko, aby zabić swoją ofiarę.

W przesłuchaniu Abdullah nazywa się modelowym zbiegiem. To pasuje trochę do postawy, że mordercy honorowi są przekonani, że zrobili to, co do nich należy. Później inny brat próbuje usprawiedliwić ten czyn. Vivien obrażał młodych Palestyńczyków.

W sierpniu rozpoczyna się rozprawa przed Sądem Okręgowym w Hanowerze przy drzwiach zamkniętych. Oskarżony czyta oświadczenie, że nie rozumie, dlaczego przebywa w areszcie. Postrzegł spór jako naruszenie honoru, które pozwoliło mu zabić człowieka. Abdullah mieszka w Niemczech od 5 lat. Zrezygnował ze szkoły.

We wrześniu Abdullah zostaje skazany na 5 lat więzienia za usiłowanie dokonania nieumyślnego zabójstwa. Jednym z jego braci zaangażowanych w bójkę jest 14-letni Mohamad. Musi być "na stałe aresztowany" na 2 tygodnie, a następnie na "szkolenie społeczne". Można przypuszczać, że sukces "treningu społecznego" nie jest sprawdzany. 13-letni kuzyn jest w wieku bezkarnym. Nie wiadomo, czy podany wiek uczestników został sprawdzony.

Ofiara pozostaje ciężko niepełnosprawna do 30 procent. Matka Abdullaha załamuje krzyk w sądzie. Ponieważ jest to wyrok dla młodocianych, sprawca może zostać zwolniony dopiero po jednej trzeciej kary pozbawienia wolności.