Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Violetta R.
urodzony: 1982 r.
zadźgany nożem na śmierć: 10 czerwca 2020
Lokalizacja: Hagen (NRW)
Pochodzenie: Serbia / Kosowo / Podejrzani Romowie
Dzieci: 1 córka (3 lata)
Sprawca: jej były chłopak David G. (24 lata w czasie przestępstwa)
24-letni David jest poszukiwany w Serbii z międzynarodowym nakazem aresztowania za handel ludźmi. Policja szturmuje mieszkanie jego byłej dziewczyny Violetty 15 czerwca 2020 roku. Ona jest od niego starsza o 14 lat i ma 3 letnią córkę (nie jego). Nazwiska odnoszą się do Sinti i Romów. Rodzina Violetty pochodzi z Kosowa.

Gliniarze znajdują ciało kobiety z 50 ranami kłutymi. Leżała tam prawie tydzień.

David tu nie ma i zabrał ze sobą 3 letnią córkę. Następnego dnia jest aresztowany w Iserlohn. Nosi koszulkę z czaszkami i ma ze sobą dziewczynę. Pewnie była świadkiem zbrodni. Skończyła w opiece nad młodzieżą.

Po tym, jak się dowiemy: David był już w areszcie ekstradycyjnym, a następnie zwolniony 2 czerwca z powodu niedbałości niemiecko-serbskich władz.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .