Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Susanne
urodzony: 1965
Zamordowany: 11 stycznia 2013 r.
Rezydencja: Bad Krozingen (niedaleko Freiburga)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: 3 (w tym 1 razem)
Sprawca: jej rozwiedziony mąż (32 lata)
Z jakiegoś powodu Susanne wychodzi za mąż za 16 lat młodszego Ali, który mieszka w Turcji, w 2003 roku. Może to był wakacyjny flirt, po którym nastąpiło małżeństwo, a rok później przesiedlenie mężczyzny do Niemiec. Oboje mają razem dziecko (7 lat). Susanne ma prawdopodobnie jeszcze dwoje dzieci (20 i 21 lat) z poprzedniego związku.

W 2012 roku para się rozpada, Ali przenosi się do Offenburga. On nie pracuje, ale prowadzi Mercedesa. Mówią, że pracował w firmie metalowej.

Po południu 11 stycznia 2013 roku Ali najeżdża na dawne wspólne mieszkanie i atakuje toporem Susanne i jej nowego partnera. Mężczyzna może uciec ranny, kobieta umiera. W mieszkaniu są pewnie jeszcze sąsiedzi, oni też mogą uciec. Następnie Ali rozpyla benzynę i podpalił ją, prawdopodobnie po to, by zasłonić swoje ślady. On ucieka pieszo, samochód zatrzymuje się przed drzwiami.

Następnego dnia, po napiwku od miejscowych mieszkańców, sprawca zostaje aresztowany w piwnicy we Freiburgu. Uważa się, że cała trójka dzieci poszła do pierwszego rozwiedzionego męża Susanne.

W październiku rozpoczyna się proces przed sądem okręgowym we Freiburgu. Zarzutem jest morderstwo, usiłowanie zabójstwa i podpalenie. Ali mówi, że próbował zdobyć piłę łańcuchową z piwnicy, potem zobaczył rękę żony w ręku z innym mężczyzną, a potem coś pękło mu w głowie.

W październiku 2013 roku sprawca zostanie skazany na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo, usiłowanie zabójstwa i podpalenie. W sądzie wyszło też na jaw, że ogłosił przestępstwo przyjacielowi. Był w szpitalu, poprosił pielęgniarkę, żeby zadzwoniła na policję. Ale sprawa doszła do niczego.

Susanne i Ali to nie są odpowiednie imiona. Zadowoleni bylibyśmy z wskazówek! Aby wysłać e-mail bezpośrednio do nas możesz po prostu kliknąć tutaj

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .