Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sinem D.
urodzony w 1991 r.
Próba morderstwa: 26 października 2020
Rezydencja: Dülmen / Hamm (NRW)
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawca: jej były chłopak Tercan M. (29 lat w czasie przestępstwa)
Sinem jest fryzjerem w Dülmen (niedaleko Münster) i spotka się z Tercanem z Hamma wiosną 2020 roku. Spędził 4 lata w więzieniu do marca z powodu serii kradzieży.

Kiedy Sinem się o tym dowie, /rozbija się po kilku tygodniach związku. Nie chce się z tym pogodzić i zaczyna ją prześladować. Jest co najmniej 5 deklaracji.

26 października Tercan leży przy drzwiach wejściowych, czekając na swoją byłą dziewczynę i dźga ją nożem 14 razy. Matka Sinem jest tam i jest lekko ranna. Sinem zostaje zabrany do specjalnej kliniki, przechodzi operację ratunkową i przeżywa. Tercan ucieka i jest poszukiwany z nakazem.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , , .