Historia zabójstw honorowych

Scharare A.
urodzony: 1970
dźgnięty nożem: 25 października 2016
Rezydencja: Münster
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3
Perpetrator: jej były mąż Golam A. (55 lat)
W wieku 14 lat, Scharare została wydana za mąż przez rodziców w Afganistanie za mężczyznę, który jest prawie 10 lat starszy. W 1985 roku obie przeniosły się do Niemiec. W wieku 15 lat Scharare ma syna, a potem córkę. Golam studiował architekturę w Dortmundzie i ukończył studia w 1993 roku. Ponieważ chce, by jego rodzina mieszkała w kraju islamskim, przenosi się do Iranu. Ale rodzina dostaje wizę tylko na rok. Po 9 latach już nie ma, a rodzina wraca do Niemiec. W Bochum urodziło się jeszcze dwoje dzieci. Rodzina przenosi się do Münster.

Scharare został przeszkolony jako rysowniczka i pracuje. Golam jeździ taksówką. Rodzina akceptuje obywatelstwo niemieckie. W 2012 roku Scharare się rozwiedzie. Golam grozi zabiciem rodziny, ale potem wraca do Kabulu i tam pracuje. Scharare przeprowadza się do domu swojej córki. Ale jej adres musi być utrzymywany w tajemnicy. Rozdzielenie małżeństwa nastąpi w 2013 roku. Jednakże, zaświadczenie o rozwodzie nie może być wydane dla mężczyzny.

W maju 2016 roku wraca do Münster, znów grozi, a 25 października wbija nożem w jej mieszkanie swoją byłą żonę. Ponadto tnie jej twarz na nierozpoznawalne kawałki. Jako karę za jej "nieposłuszeństwo", obciął jej nos i usta. W zakrwawionych ubraniach zadzwonił do sąsiadów, żeby zadzwonić na policję. Został aresztowany bez oporu.

Scharare umiera w szpitalu.

W kwietniu 2017 r. proces rozpocznie się przed sądem w Münster. Oskarżony milczy. Jednak według jego prawnika, "wszystko jest bardzo blisko". W czerwcu Golam został skazany na dożywotnie więzienie. Sąd widzi motyw, że ofiara nie chciała podporządkować się patriarchalnemu stylowi życia sprawcy i musiała zostać za to ukarana.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .