Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sandra P. i jej córka
Urodzony: 1984, 2017
użądlenie / ścięcie głowy: 12. Kwiecień 2018
Lokalizacja: Hamburg
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Niger
Dzieci: 5, w tym 1 córka (w akcie 1 l.), która również została zabita.
Sprawca: jej była przyjaciółka Mourtala Madou (33 l.)

Sandra pochodzi z Meklemburgii-Pomorza Przedniego i mieszka w Hamburgu od około 4 lat. Ma 5 dzieci po 4 ojców. Jej najmłodsza córka ma 1 rok i została poczęta przez uchodźcę z Nigru w Afryce Zachodniej. Przyjechał do Niemiec w kwietniu 2013 roku i mieszkał w grupie Lampedusa, którą opiekował się kościół św. Pauli w Hamburgu. Pauli w Hamburgu. Mieszka w ośrodku dla uchodźców w momencie popełnienia przestępstwa.

Mourtala spotyka Sandrę, obie mają córkę.

11 kwietnia 2018 roku Mourtala został usunięty z aresztu, prawdopodobnie nie bez powodu. Mówi się, że stracił prawo pobytu. Następnego dnia Mourtala ukłuł swoją byłą dziewczynę i matkę dziecka na stacji Jungfernstieg S-Bahn w Hamburgu. Odciął głowę swojej jednoletniej córce. Można to kojarzyć z Boko Haram, który działa w Nigrze i poluje między innymi na chrześcijan i niewierzących.

Córka umiera na miejscu, matka w szpitalu. Morderca próbuje uciec na chwilę. Kiedy zauważy, że jest ścigany, sam dzwoni na policję i zostaje aresztowany. Później oficerowie odnajdują broń w koszu na śmieci.

Inne 4 dzieci kobiety idą do przedszkola. Nie jest jasne, czy są one jeszcze w posiadaniu dalszych zezwoleń na pobyt.

Później staje się znana: sprawca Mourtala linki do filmów video kaznodziei islamu Pierre Vogel na Facebooku. Mówi się, że przeszedł na islam od czasu swojego przyjazdu do Niemiec.

Nowa dziewczyna Sandry była również obecna na zbrodni. On również pchnął wózek spacerowy z dzieckiem, ale on nie jest ojcem dziecka. Ojciec tego dziecka pochodzi z Ghany. Ale ten nowy przyjaciel uciekł podczas akcji (bez wózka). Prawdopodobnie nie ma pozwolenia na pobyt.

W zbrodniach uczestniczył również Ghańczyk, który nie był zamieszany, mianowicie Daniel. Swoim telefonem komórkowym filmuje platformę przez około 2 minuty. Umieszcza wideo z telefonu komórkowego na Facebooku. Bloger Heinrich Kordewiner umieszcza wideo z Facebooka na Youtube. W zamian policja i prokurator odwiedzają ich oboje wcześnie rano. Możliwe, że głos Ghańczyków będzie słyszalny na wideo. Mówi, że głowa dziecka została odcięta ("Odcięli głowę dziecka").

25 kwietnia rano łączymy tę stronę archiwum z filmem wideo na Youtube (zobacz poniżej). Film zostanie zablokowany po południu.

Mimo, że ani dziecko bez głowy, ani matka nie są widoczne na filmie, film pozostaje zamknięty. Hamburger Morgenpost publikuje artykuł, który trafił w ręce prawicowego tłumu w Internecie (którego jednak nie można znaleźć). Sami redaktorzy - z szacunku dla pokrzywdzonego dziecka - postanowili nie pisać o ścięciu głowy. Czytelnicy zastanawiają się, dlaczego redaktorzy najwyraźniej nie mieli powodu, aby otworzyć tytułową stronę z martwym Alanem Kurdim, dwuletnim chłopcem uchodźcą, który zmarł na plaży Morza Śródziemnego. Inni komentatorzy, którzy wyraźnie nie widzieli filmu, domagają się surowej kary dla blogera, który zamieścił film na Youtube.

Dwa tygodnie po przestępstwie, "nowy przyjaciel", główny świadek przestępstwa, jest publicznie poszukiwany. Następnie zgłasza się na policję. Nazywa się Mousa, zwany Mojżeszem i ma 33 lata, pochodzi z Ghany i jest nielegalny w Niemczech.

To idzie dalej: Prokurator mówi, że dziewczyna nie została ścięta. On twierdzi: "Obiektywnie rzecz biorąc, tak nie było. Nie jest całkiem jasne, czy to była tylko blisko kapitulacji, rodzaj uboju, przemoc noża na szyję czy cokolwiek innego. Wiadomo, że sprawca został już wysłany na szkolenie antyagresyjne przez sąd rodzinny. Nie jest jasne, czy uczestniczył czy nie.

Proces rozpoczyna się w październiku w Hamburskim Sądzie Apelacyjnym.