Historia zabójstw honorowych

Raghad Kabawa
urodzony: niejasny
Pchnięty nożem: 6 grudnia 2019
Rezydencja: Osnabrück
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 córka, 1 syn
Sprawca: jej były chłopak Darda K. (27 lat w czasie przestępstwa)
Raghad przybywa do Niemiec z falą uchodźców w 2015 roku. Ma dwójkę dzieci, których ojciec nie żyje. Spotyka syryjską Dardę, która nie wprowadza się do niej, ale często zostaje na noc. Mimo to, dostaną rozwód. Adres w Osnabrück-Dodesheide jest znany policji z powodu przeprowadzki.

Darda grozi jej, przeraża rodzinę Raghada w grupie Whatsapp "Syryjczycy w Osnabrück". Chodzi o zdjęcia bez chusty, podróże, prawo jazdy.

W Dniu Świętego Mikołaja 2019 roku Raghad pakuje swoje rzeczy, /żeby uciec z dziećmi do schroniska dla kobiet. Darda odwiedza ją i dźga ją 22 razy. Ona umiera w szpitalu. Sprawca zostaje aresztowany. Dwoje dzieci idzie do domu ciotki. Są w wieku szkolnym.

W maju 2020 roku rozpocznie się proces w Sądzie Rejonowym w Osnabrück.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .