Historia zabójstw honorowych

Nuha
Urodzony: 2000
zamordowany: 3 listopada 2020
Rezydencja: Paderborn
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 3 córki
Sprawca: jej mąż Wahid A. (29 lat w czasie przestępstwa)
Nuha weźmie ślub w 2014 roku w wieku 14 lat z 23-letnim Wahidem w północnej Syrii. W maju 2015 r. zachodzi w ciążę z bliźniakami i Wahid wyjeżdża do Niemiec. W październiku przyprowadza nieletnią matkę z dziećmi. Kolejne dziecko przybywa w 2017 roku. Rodzina mieszka w Paderborn. Wahid pracuje jako poródca.

3 listopada 2020 roku, Wahid poderżnął gardło swojej żonie na oczach ich trzech córek. Ona krwawi na śmierć, a on wzywa policję. Oficerowie znajdują ciało w samochodzie na podwórku. Dzieci są pod opieką Agencji Ochrony Dziecka.

W wiadomościach znajdziesz następujące informacje: Były problemy w małżeństwie. Część rodziny Nuha pojechała z Belgii do Paderborn, aby prowadzić mediację. Zaraz po tym było morderstwo. Wahid oddał honor wujkowi jako motyw, po czym milczał.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .