Historia zabójstw honorowych

Moamed
urodzony: 1999
Próba zabójstwa: 31 maja 2018
Miejsce zamieszkania: Essen
Pochodzenie: Syria
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: syryjski klan (10 mężczyzn, 2 kobiety, w wieku 22-46 l.)
Klan syryjski przyjeżdża do Niemiec w drugiej połowie 2015 roku. Przeprowadzają się do Zagłębia Ruhry, gdzie niektórzy członkowie rodziny mieszkają od 2012.

Latem 2016 roku Sina zostaje przywieziona do Syrii, a w wieku 17 lat jest zmuszona do małżeństwa z Syryjczykiem, który jest prawie 10 lat starszy, prawdopodobnie tylko w małżeństwie imamów. Później policja znajduje kontrakt dla panny młodej: 1000 dolarów plus złoto. Być może "mąż" ma nadzieję na pozwolenie na pobyt w Niemczech. Jednak sprawa nie jest całkiem jasne, na przykład dlatego, że jest to wątpliwe, czy rodzina rzeczywiście powróci do Syrii w roku po ucieczce.

W kursie niemieckim Sina poznaje syryjskiego Moameda. Dwie zakochują się w sobie. Zdjęcie uścisku jest dany do rodziny. Więc wiosną 2018 roku klan prosi o "sprawiedliwość pokoju". Poleca rodzinie zabić Sinę i jej chłopaka. Później chce się skoncentrować najpierw na młodym człowieku.

31 maja 2018 r. Moamed jest ukłuty na podwórku w Essen i prawie pobity na śmierć. Połowa skóry głowy jest odcięta. Później policja znaleźć telefony komórkowe wideo z przestępstwa. Nawet gdy Moamed leży na ziemi pokrytej krwią, 8 mężczyzn nadal go bić. Tylko wtedy, gdy myślą, że jest martwy, pozwalają mu odejść.

Moamed jest operowany i ledwo przeżywa. W Essen i Viersen aresztowano 3 sprawców. Nikt nie chce zeznawać. Kiedy ofiara jest gotowa do przesłuchania, rozpoczyna się dochodzenie.

W lipcu aresztowani są dodatkowi przestępcy. Łącznie w areszcie przebywa 12 Syryjczyków, w tym rodzice Siny i jej ciotki - 10 mężczyzn, 2 kobiety. Wszyscy pochodzą z Essen i Viersen, 2 z Saksonii-Anhalt. W niektórych miejscach mówi się, że rodzina nie została dotychczas zauważona przez policję. W innym miejscu, w Naumburgu były już incydenty, używane jest słowo odmowa integracji.

"Mąż" Siny jest również w areszcie. Miał również pozamałżeński romans, który nie dotyczył nikogo w klanie. Sina mówi, że to, co się stało, nie było takie złe. Najwyraźniej została poddana presji.