Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mireille B.
urodzony: 2001
ukąszony na śmierć: 12. Marzec 2018
Miejsce zamieszkania: Flensburg
Pochodzenie: Ofiary: Niemcy; Sprawcy: Afganistan
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: Ahmad G. (w akcie 18 l.)
Ahmad przyjeżdża do Niemiec z Afganistanu w 2015 roku. Jego wniosek o azyl zostaje odrzucony, ale odmowa nie jest jeszcze prawnie wiążąca, kiedy 17-letni stażysta Mireille 14 razy ukłuwa nóżkiem w swoim mieszkaniu. Mówi się, że był z nią w związku od ponad roku. Świadek później w sądzie powie, że to był 2 lata on-off związek.

Sprawca dzwoni do służby ratowniczej, która na próżno próbuje uratować życie Mireille. Broń morderstwa jest znaleziona. Sprawca jest aresztowany na areszcie śledczym.

Sąsiedzi mówią, że Mireille opuścił dom tymczasowo tylko z chustą na głowę. Przyjaciel mówi, że Ahmad chciał, aby jego dziewczyna przeszła na islam. Można sobie wyobrazić, że sprawca miał nadzieję na status rezydenta poprzez małżeństwo i Mireille chciał się rozstać. Prawdopodobnie istnieje co najmniej jedno nagrane wydarzenie przed, w którym młoda kobieta wołała o pomoc z rany głowy.

Ofiary i sprawcy byli pod opieką Biura Opieki nad Młodzieżą. We wrześniu 2018 r. rozpoczyna się proces przed Sądem Okręgowym we Flensburgu. Ekspert uważa oskarżonego za "co najmniej 21, prawdopodobnie nawet 29".

Ciekawy szczegół: Dom, w którym mieszkał Mireille był nowym budynkiem. Wcześniej dom spalił się tam dom. Pod koniec 2014 roku Libańczyk zranił swoją byłą dziewczynę i jej siostrę z siekierą i pistoletem, a następnie podpalił. W 2014 roku Sąd Okręgowy we Flensburgu skazał go na 8 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za ten czyn.