Historia zabójstw honorowych

Mina
urodzony: 1985
pobity na śmierć: 3 stycznia 2018
Miejsce zamieszkania: Grünenplan (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: prawdopodobnie Afganistan
Dzieci: 3 córki (4, 7, 9 l.)
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 32 l.)
rodzina Miny z Iranu przyjeżdża do Niemiec jesienią 2015 roku. Od początku 2016 roku mieszka w Grünenplan w hrabstwie Holzminden. Policja jest co najmniej dwa razy wzywana za przemoc domową. Jesienią 2017 roku para idzie do poradni. Mina mówi, że chcą się rozstać. Jej mąż mówi tłumaczowi: "Zbyt źle, że nie jesteśmy w Afganistanie, ja bym ją tam zabiła". Ojciec rodziny wyprowadza się ze wspólnego mieszkania.

Tam przychodzi 3 stycznia 2018 roku do głośnego sporu. Mężczyzna atakuje kobietę. On bije jej nieświadomość. Właściciel interweniuje. Sąsiedzi dzwonią na policję.

Prawdziwe imię kobiety nie jest znane. Ona jest przewożona do szpitala przez helikoptera, przechodzi operację w nagłych wypadkach i przeżywa w pierwszej kolejności. Sprawca zostaje aresztowany na miejscu. 12 dni później umiera.

Trzy córki były obecne przy tej akcji i znalazły się pod opieką Młodzieżowego Urzędu Pomocy Społecznej.

Proces rozpoczyna się w maju 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Hildesheim. W czerwcu sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Ustalana jest szczególna surowość winy. Również dlatego, że ojciec zatrzymał 3 córki od uzyskania pomocy. Córki są tymczasem z rodziną zastępczą.