Historia zabójstw honorowych

Michael
urodzony: 1965
ukąszony na śmierć: 15 lipca 2018
Miejsce zamieszkania: Plüderhausen (niedaleko Stuttgartu)
Pochodzenie: Sprawca: Afganistan
Dzieci: min. 1 córka
Sprawca: były chłopak swojej córki, Amir Wafa (20 l.)
Amir (Aaamir) przyjeżdża do Niemiec z Afganistanu pod koniec 2015 roku i ubiega się o azyl. Mieszka w Schorndorfie koło Stuttgartu. W nocy do 15 lipca 2018 roku wchodzi do domu swojej byłej dziewczyny. Ma przy sobie nóż.

była dziewczyna ma 19 lat i oddzielona od niego kilka tygodni wcześniej. Ona nie jest w domu. Jej ojciec słyszy podejrzane dźwięki i chce zamknąć okno. Amir go ukłuwa i ucieka. Matka dzwoni do lekarza pogotowia ratunkowego, ojciec przychodzi do kliniki, jest operowany i przeżywa.

Śledztwo zostanie wszczęte natychmiast po po popełnieniu przestępstwa. Kilka godzin później Amir jest sprawdzany i aresztowany w swoim mieszkaniu w Schorndorfie. Po 10 godzinach prokuratura w Stuttgarcie ponownie go zwalnia. Oto próba wyjaśnienia przez dziennikarza:

W obecnym stanie rzeczy, to ostatecznie to prawodawca ponosi odpowiedzialność. Nakazuje on w sposób przekonywujący, że nakaz aresztowania może zostać wydany jedynie w przypadku pilnego podejrzenia popełnienia przestępstwa. "Pilny" oznacza: Potrzebny jest dowód. Samo niebezpieczeństwo ucieczki nie wystarczy. Obywatele Niemiec mogą liczyć na szczęście, że tak właśnie jest. Gdyby wystarczyło proste początkowe podejrzenie, aby osadzić kogoś w areszcie - wówczas trzeba by dyskutować w Niemczech nie o budownictwie socjalnym, ale o budowie więzienia.

Przyzwoite wyjaśnienie. Amir prawdopodobnie został zauważony przez policję przedtem. Kilka dni później jest publicznie poszukiwany. Zniknął, jego status uchodźcy jest niejasny. Rodzina ofiary otrzymuje ochronę policyjną.

Pod koniec lipca sprawca zostaje aresztowany w Brukseli.

Mała uwaga: Można zadać sobie pytanie, czy jest to zabójstwo honorowe, czy też jest to jedynie szkoda uboczna nieudanej próby zabicia honorowego. Albo czy Amir zaatakował ojca, ponieważ obwiniał go za niepowodzenie w związku. Michael nie jest prawdziwym imieniem ojca. Jego zawód jest oznaczony jako przedsiębiorca.